Charytatywny Bieg 24-godzinny, Wywiady

Odliczamy godziny do 24-godzinnego Biegu Charytatywnego. Wywiad z Arturem Bąkiem – dyrektorem biegu

0

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Arturem Bąkiem – dyrektorem 24-godzinnego Biegu Charytatywnego.

Osiek.net: – W dniach 16-17 kwietnia na stadionie w Osieku nad Notecią odbędzie się niecodzienne wydarzenie – 24-godzinny bieg. Proszę o przybliżenia idei tej imprezy.

Artur Bąk: – Wydaje mi się, że jest to 3 co do wielkości wydarzenie, które będzie miało miejsce na stadionie w Osieku. Pierwsze to oczywiście Igrzyska Sportowców Wiejskich z 1964, a drugie to Mistrzostwa Świata na celność lądowania z 2002r. Biegu charytatywnego jeszcze nie było, i to na taką skalę. Naszym celem jest zbiórka pieniędzy na protezę kończyny dolnej dla uczennicy z Gimnazjum z Osieka nad Notecią. 24 godziny oznaczają, że my jako organizatorzy będziemy czekać na ludzi dobrej woli przez 24 h, a każdy może pokonać 400m odcinek tyle razy ile chce czy to biegiem, marszem lub marszem Nordic Walking.

Czy to impreza skierowana do profesjonalnych zawodników czy też do amatorów?

Impreza skierowana jest do wszystkich – małych, dużych, młodszych, starszych, dla ludzi, którzy bardziej bawią się bieganiem jak i dla tych, którzy nie biegają w ogóle.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w imprezie?

Wystarczy przyjść na Stadion Olimpijski w Osieku nad Notecią i zgłosić się do biura zawodów. Po zapisaniu się pokonujemy tyle okrążeń na bieżni na ile mamy ochotę. Możemy biec, iść. Swój udział można rozpoczynać wielokrotnie.

Ile wynosi wpisowe za udział w biegu (lub marszu)?

Nie ma określonej sumy. Z każdej kwoty „wpisowego” będziemy zadowoleni. Warto przy tym podkreślić, że dzieci do klasy III szkoły podstawowej mogą biegać i maszerować za darmo. Nadnotecki Bank Spółdzielczy przekaże określoną sumę na cel charytatywny, gdy do akcji w sposób aktywny włączą się najmłodsi.

Kto jest pomysłodawcą i organizatorem imprezy?

Pomysłodawcą biegu jest sekcja biegowa TSK Orzeł Osiek. Organizatorami są Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią oraz TSK Orzeł Osiek. Warto tu wspomnieć o naszych sponsorach, którzy bardzo nam pomagają. Mam tu na myśli m.in. firmy Quick-mix, Pizzerię Italiana w Wyrzysku, Wytwórnię Pierogów Domowych Pierożek, Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Łobżenicy, Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy, Nadnotecki Bank Spółdzielczy, Kroll, IMPER-POL, DOMLUX, Dar Owocu, piekarnie w Wyrzysku, Wysokiej i Miasteczku Krajeńskim, lokalne sklepy – Rafała Maławego, Danuty Dłoniak, Rafała Rózgi, Leszka Huszka, delikatesy Justyna, hurtownia Tereda, kwiaciarnia Grażyny Świerczyńskiej oraz oczywiście powiat pilski, gmina Wyrzysk i rada sołecka.

Jakie atrakcje czekają na uczestników biegu (i marszu)?

Przewidujemy konkurs z nagrodami – jeśli ktoś odpowie na proste pytanie to otrzyma jeden z gadżetów od naszych sponsorów. Sekcja motocyklowa Old Wings przygotowała wystawę zabytkowych motocykli. Będzie można również odbyć krótką przejażdżkę na motocyklu. W godzinach wieczorno – nocnych przewidujemy grill, turniej strzałów na bramkę z połowy boiska, konkurs rzutów karnych turbo-kozak. Chętne osoby będą mogły iść lub biec w alkogoglach. Strażacy z OSP Osiek będą prowadzili instruktaż I pomocy.

Jak będzie wyglądać rywalizacja drużynowa?

Drużyny, które będą chciały brać udział w biegu muszą zgłosić się do biura zawodów. Po zapisie i dokonaniu „opłaty wpisowej”(10 zł od osoby) drużyna może przystąpić do biegu. To od niej zależy jak będzie biec – czy każdy osobno, dwójkami, a może razem. Po zakończeniu biegu każdy z członków drużyny musi podać liczbę pokonanych okrążeń (dla celów statystycznych). Ta sama drużyna w każdym momencie może wznowić rywalizację zgłaszając się do biura zawodów z informacją, że ponownie chce biec (bez ponownej opłaty). Fajnie by było gdyby wszyscy z drużyny mieli takie same koszulki czy stroje. Bardzo to ułatwi sprawę organizatorom i osobom w biurze zawodów.

Dziękujemy za rozmowę i w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich na stadion w Osieku.

 

plakat-biegu

O autorze

Redakcja

Udostępnij:
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • Digg
  • del.icio.us
  • Blip
  • Śledzik

About the author / 

Redakcja

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Pogoda dla Osieka

Bądź na bieżąco

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać aktualności z serwisu Osiek.net
harmonogram wywozu śmieci
harmonogram wywozu śmieci


Stomatolog

Zabolał Cię ząb? Nie martw się. Stomatolog Ewa Winnicka z Osieka znajdzie na to sposób. Pamiętaj o regularnych wizytach i higienie jamy ustnej. Zobacz więcej
stomatolog dziecięcy

Architekt Wyrzysk

Adaptacje projektów, zagospodarowanie przestrzenne, projekty nieruchomości, inwentaryzacje nieruchomości - to wszystko w firmie ADC-W Wawrzyniec Winnicki z Wyrzyska. Zobacz więcej
architekt wyrzysk

Fotograf z Osieka

Profesjonalne usługi fotograficzne w Osieku nad Notecią - śluby, chrzciny, komunie, jubileusze, portrety. Zobacz więcej
fotograf na wesele Wyrzysk

Redakcja