Sport

Turniej dziewcząt o Puchar Burmistrza Wyrzyska

0

Dnia 10 kwietnia 2016 roku na hali sportowej w Osieku nad Notecią odbył się „Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Wyrzyska”. W turnieju uczestniczyły: Gimnazjum Białośliwie, Gimnazjum nr 4 Piła, SKF KS Poznań, Gimnazjum Osiek nad Notecią.

Turniej otworzyła Burmistrz Wyrzyska Pani Bogusława Jagodzińska oraz dyrektor Gimnazjum w Osieku nad Notecią pani Iwona Schulz. Po otwarciu dziewczyny przystąpiły do rywalizacji. Turniej odbył się system „każdy z każdym”. W każdym meczu rozgrywano 3 sety. W przypadku wygranej 3:0 zwycięski zespół otrzymywał 3 punkty, przegrany 0 punktów. Przy wygranej 2:1 zwycięzca otrzymywał 2 punkty, a przegrany 1 punkt. Taki system rozgrywek spowodował, że warto było grać o zwycięstwo w każdym secie. Każdy zespół rozegrał 9 setów.

Po rozegraniu wszystkich spotkań najlepszy zespołem okazał się SKF KS Poznań. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Białośliwie. Najniższe miejsce na podium przypadło gospodyniom – Gimnazjum Osiek nad Notecią. Czwarte miejsce zajęło Gimnazjum nr 4 Piła, w którego zespole grały uczennice z I klasy gimnazjum.

Kolejność końcowa:

1. SKF KS Poznań 8 punktów

2. Gimnazjum Białośliwie 5 punktów

3. Gimnazjum Osiek nad Notecią 3 punktów

4. Gimnazjum nr 4 Piła 2 punktów

Turniej odbył się w miłej i sportowej atmosferze. Miejmy nadzieję, że siatkarskie turnieje dziewcząt wejdą na stałe do harmonogramy imprez sportowych organizowanych na terenie naszej gminy.

IMG_20160410_123708 IMG_20160410_123535 IMG_20160410_121606 IMG_20160410_100029 DSC07320