Edukacja i kultura, Sport

Siatkarski maraton uczennic z Gimnazjum z Osieka nad Notecią

0

W środę 16 marca 2016 roku osieckie gimnazjalistki zagrają w Finale Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt! Finał odbędzie się w Zespole Szkół nr 2 w Pile.

Wcześniej, bo 3 marca 2016 roku uczennice z Gimnazjum z Osieka nad Notecią udały się na Półfinał Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W tej fazie rozgrywek odbyły się dwa półfinały. Na 6 zespołów, które rywalizowały na etapie półfinałów aż 5 szkół było z Piły i 1 z Osieka nad Notecią. Gospodarzem jednego z nich było Gimnazjum nr 4 w Pile.

W pierwszym swoim meczu osieczanki przegrały z Gimnazjum nr 4 2:0, by w kolejnym (decydującym o awansie do rozgrywek finałowych) zdecydowanie wygrać 2:0 z ZS1 Piła. Jest to historyczny sukces dla szkoły. Nigdy wcześniej dziewczęca drużyna siatkówki z Gimnazjum Osieka nie grała w Finale Powiatu Pilskiego!

Aby jak najlepiej przygotować się do gry w finałach dziewczyny wzięły udział w turniejach towarzyskich.

Najpierw 6 marca 2016 roku na I Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet z okazji Dnia Kobiet, którego organizatorem był Paweł Białczak z TSK Orzeł Osiek Volley Team. Gimnazjum Osiek trafił do mocnej grupy. Niewiele zabrakło, aby dziewczyny grały „o medale”. Ostatecznie 6 miejsce można uznać za dobre. Grając przeważnie ze starszymi dziewczynami osieczanki radziły sobie dobrze, a ich gra wyglądała coraz lepiej.

Dobra gra dziewcząt została doceniona i na zaproszenie klubu Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Sportowy Poznań (SKF KS Poznań) dnia 13 marca 2016 roku Gimnazjum z Osieka nad Notecią zagrało w Turnieju Wielkanocnym w Poznaniu. Osieczanki zmierzyły się z Gimnazjum nr 4 Piła, UKS Komorniki oraz z SKF KS Poznań. Celem ostatniego turnieju było oswojenie się z poziomem gry na rozgrywkach klubowych oraz atmosferą panującą na meczach. Niestety, w tym turnieju wszystkie mecze zakończyło się wynikiem 2:0 dla rywalek. Ostatni mecz turnieju z drużyną z Poznania był najlepszy w wykonaniu osieczanek. Pomimo przegranej dziewczyny z Osieka potrafiły pokazać na parkiecie siatkarskim to co potrafią.

Trzymajcie kciuki za młode siatkarki z Osieka!

Dziewczyny to turniejów przygotował pracujący na zastępstwie nauczyciel wychowania fizycznego Artur Bąk.

18 - Pozna+ä 17 - Pozna+ä 19 - Pozna+ä 16 - Pozna+ä 15 - Pozna+ä 10 - Osiek 11 - Osiek 12 - Osiek 13 - Pozna+ä 14 - Pozna+ä 9 - Osiek 8 - Osiek 7 - Pi+éa 6 - Pi+éa 5 - Pi+éa 4 - Pi+éa 3 - Pi+éa 2 - Pi+éa 1 - Pi+éa

O autorze

Marcin Starszak

Udostępnij:
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • Digg
  • del.icio.us
  • Blip
  • Śledzik

About the author / 

Marcin Starszak

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Pogoda dla Osieka

Bądź na bieżąco

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać aktualności z serwisu Osiek.net




harmonogram wywozu śmieci
harmonogram wywozu śmieci


Stomatolog

Zabolał Cię ząb? Nie martw się. Stomatolog Ewa Winnicka z Osieka znajdzie na to sposób. Pamiętaj o regularnych wizytach i higienie jamy ustnej. Zobacz więcej
stomatolog dziecięcy

Architekt Wyrzysk

Adaptacje projektów, zagospodarowanie przestrzenne, projekty nieruchomości, inwentaryzacje nieruchomości - to wszystko w firmie ADC-W Wawrzyniec Winnicki z Wyrzyska. Zobacz więcej
architekt wyrzysk

Fotograf z Osieka

Profesjonalne usługi fotograficzne w Osieku nad Notecią - śluby, chrzciny, komunie, jubileusze, portrety. Zobacz więcej
fotograf na wesele Wyrzysk

Redakcja