Sport

Porażka w Okonku

0
Orzeł Osiek ponosi wyjazdową porażkę w Okonku.

Orzeł Osiek po letniej rewolucji w kadrze jechał do Okonka skazany na porażkę. Skład seniorów opuściło większość doświadczonych zawodników. Kadra została uzupełniona juniorami, a stanowisko trenera przejął Karol Boinski. Trener zdecydował się wystawić następującą jedenastkę: Jakub Bąk – Błażej Ksobiech, Karol Zimny, Paweł Zieliński, Jan Boinski – Grzegorz Chrzan, Wojciech Węgrzyn, Mikołaj Leszczyński, Kacper Wnuk – Karol Boinski, Dawid Łuczak. Na ławce rezerwowych zasiedli Mariusz Wydeheft, Dawid Tomkotonis, Paweł Pływaczyk oraz Jakub Błaszczyk. Każdy z nich dostał dzisiaj szanse. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Częściej przy piłce byli gospodarze, nie potrafili jednak znaleźć skutecznego sposobu na obronę przyjezdnych z Osieka. W około 20. minucie udało im się to po raz pierwszy i po błędzie indywidualnym gospodarze zdobyli bramkę. W odpowiedzi Kacper Wnuk zmarnował doskonałą szansę na wyrównanie, a około 28. minuty, po kontrze, gospodarze zdobyli drugą bramkę. Kilka chwil później, po fatalnym błędzie Jana Boinskiego, napastnik gospodarzy zmarnował sytuacje jeden na jeden. Zwycięzcą tego pojedynku okazał się Jakub Bąk. Do końca połowy nie działo się już nic godnego uwagi. W drugiej połowie Orzeł zagrał odważniej, co przynosiło efekt w postaci groźnych akcji. Swoje sytuacje mieli miedzy innymi Dawid Tomkotonis, Dawid Łuczak czy Błażej Ksobiech. Bramka kontaktowa wisiał w powietrzu. Do tego jednak nie doszło. Po kolejnej kontrze gospodarze zdobyli decydującą bramkę numer 3. W tym momencie zespół przyjezdnych mentalnie się posypał a w ciągu kolejnych 5 minut padły kolejne dwie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 5-0. Kolejny mecz za tydzień – z Łobżenicą.