Edukacja i kultura, Sport

Osiecka młodzież podejmuje wyzwanie

0

We wtorek, 16 lutego w osieckim gimnazjum rusza zabawa „Przebiegnij 24 – to takie proste!”. Głównym celem jest zachęcenie młodzieży to najprostszego sportu świata – biegania.


Nie wyczynowego, morderczego treningu, ale sposobu na aktywnie spędzanie czasu wolnego w gronie znajomych i rodziny. Pomysłodawcą jest tymczasowy nauczyciel wychowania fizycznego z gimnazjum w Osieku nad Notecią oraz biegacz z Klubu Biegowego TSK Orzeł OsiekArtur Bąk.
„Przebiegnij 24 – to takie proste!” ma zachęcić młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego. Skąd pomysł na taką akcję?

– Młodzież odpowiadała mi, że 24 km w miesiącu to krótki dystans, jednak nikt go nie przebiegał. Chcę pokazać jak można przebiec taki dystans w miesiącu nie odczuwając wielkiego zmęczenia, a czerpiąc przy tym satysfakcję i zabawę. Wykorzystujemy przy tym popularną aplikację Endomondo oraz Facebook. Po biegu można swoją aktywnością podzielić się ze znajomymi udostępniając wszystkim trasę, dystans i czas biegu. Popularnego „selfie” po biegu nie może zabraknąć 🙂 Na koniec każdego miesiąca planuję wspólny trening. Będzie świetna zabawa 🙂 – powiedział pomysłodawca Artur Bąk.

Pierwszy wspólny trening młodzieży wraz z nauczycielami wychowania fizycznego odbędzie się we wtorek 16 lutego o godzinie 16.00 na stadionie olimpijskim w Osieku nad Notecią.

Szczegóły akcji opisane są w pliku Przebiegnij-24-to-takie-proste oraz na stronie wydarzenia w serwisie Endomondo oraz Facebook.

12695776_1051144381612399_2057754350_n

O autorze

Marcin Starszak

Udostępnij:
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • Digg
  • del.icio.us
  • Blip
  • Śledzik

About the author / 

Marcin Starszak

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Pogoda dla Osieka

Bądź na bieżąco

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać aktualności z serwisu Osiek.net
harmonogram wywozu śmieci
harmonogram wywozu śmieci


Stomatolog

Zabolał Cię ząb? Nie martw się. Stomatolog Ewa Winnicka z Osieka znajdzie na to sposób. Pamiętaj o regularnych wizytach i higienie jamy ustnej. Zobacz więcej
stomatolog dziecięcy

Architekt Wyrzysk

Adaptacje projektów, zagospodarowanie przestrzenne, projekty nieruchomości, inwentaryzacje nieruchomości - to wszystko w firmie ADC-W Wawrzyniec Winnicki z Wyrzyska. Zobacz więcej
architekt wyrzysk

Fotograf z Osieka

Profesjonalne usługi fotograficzne w Osieku nad Notecią - śluby, chrzciny, komunie, jubileusze, portrety. Zobacz więcej
fotograf na wesele Wyrzysk

Redakcja