Sport

Orzeł Osiek – Włókniarz Okonek. Relacja z meczu

0

Orzeł Osiek w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej pewnie pokonał faworyzowanego rywala z Okonka 4-0.

Mecz odbył się w Wielką Sobotę. Orzeł Osiek do tego spotkania przystępował w roli gospodarza meczu, a w rolę gości wcielił się Włókniarz Okonek. Na stadionie przy ulicy Sportowej tego dnia stawiło się bardzo wielu kibiców – nic dziwnego, pogoda dopisała zarówno kibicom, jak i zawodnikom. Było bezwietrznie i około 12 stopni Celsjusza przy częściowym zachmurzeniu.

Trener Karol Boinski po rezygnacji z czynnego udziału w meczach zwolnił miejsce w składzie dla młodszych zawodników i zdecydował się na wystawienie następującej jedenastki na mecz z Okonkiem: Jakub Bąk – Błażej Ksobiech, Paweł Zieliński, Jan Boinski, Dawid Tomkotonis – Zbyszek Barańczyk, Rafał Sobek, Wojtek Węgrzyn, Kacper Wnuk, Artur Pływaczyk – Dawid Łuczak.

Od początku spotkania oba zespoły grały asekuracyjnie chcąc wymierzyć swoje siły. Groźniejsze akcje stwarzał jednak Orzeł Osiek i w około 30 minucie bramkę na 1-0 zdobył Artur Pływaczyk. W tej sytuacji dobrze rozegraną akcje lewą stroną rozegrali między sobą Dawid Tomkotonis, Wojtek Węgrzyn oraz Dawid Łuczak. Od tego momentu Orzeł Osiek nie potrafił kontrolować boiskowych wydarzeń, a inicjatywę przejęli goście z Okonka, którzy już minutę po straceniu gola potrafili stworzyć 2 wyborne sytuacje bramkowe. W obu bardzo dobrze na linii spisywał się dysponowany tego dnia Jakub Bąk. Orzeł miął jeszcze jedną sytuację w tej części gry. Jan Boinski, po szarży pod bramkę rywala, dobrze przeczytał zamiary ich obrońców i przejął piłkę w polu karnym, jednak zabrakło boiskowego cwaniactwa, by z tej sytuacji wyciągnąć więcej. Do końca pierwszej połowy goście stwarzali sytuacje i Orzeł głęboko cofnął się do obrony, jednak rezultat nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Goście zaatakowali pressingiem, a obrona gospodarzy potrafiła sobie poradzić z naporem przeciwnika, dobrze wyprowadzając piłkę z własnej połowy. Aż do około 60 minuty niewiele się działo na boisku. Właśnie wtedy pojawił się Patryk Królak, który zmienił Dawida Łuczaka. Chwilę później mocnym wykopem z lewej strony wspomnianego Patryka Królaka uruchomił Jan Boinski, który z ostrego kąta nie zdołał strzelić bramki, ale przy dobitce Artura Pływaczyka bramkarz Włókniarza już szans nie miał. Na boisku pojawili się również Grzegorz Chrzan i Mateusz Spałek, zmieniając kolejno Rafała Sobka i Dawida Tomkotnisa. Ten drugi tego dnia siał prawdziwe spustoszenie w szeregach obronnych rywala, dobrze podłączając się do ataku. Orzeł od momentu prowadzenia 2-0 zaczął grać spokojniej i pewniej, co przynosiło im sporo korzyści w ataku. Na Boisku zameldował się również Remigiusz Wieczorek, który po kilkunastu minutach gry mierzonym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gości podwyższając wynik na 3-0. W samej końcówce swojego gola dołożył również Grzegorz Chrzan ustalając wynik na 4-0.

Takiego zwycięstwa w Osieku i chyba nawet w Okonku nie spodziewał się nikt. Tego dnia dobrze przygotowany zespół potrafił pokonać wyżej notowanego rywala. Dyscyplina, zawziętość i poświęcenie przyniosły kibicom z Osieka sporo radości. Za tydzień Orła Osiek czeka bardzo ciężki wyjazd do lidera z Łobżenicy. Ten mecz odbędzie się 2 kwietnia o 16.00. Zapraszamy.