Edukacja i kultura, Sport

Mistrzostwa szkoły w badmintonie

1

We wtorek 17 listopada br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie. Cała impreza miała charakter rekreacyjny i odbywała się w ramach akcji profilaktyczne „Uzależnia mnie tylko sport”.

Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się 35 uczestników – dziewcząt i chłopców z klas czwartych, piątych i szóstych. Rywalizacja przebiegała w poziomach poszczególnych kategorii wiekowych. Rozgrywki eliminacyjne odbyły w grupach, w których zawodnicy rozgrywali swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do finału awansowały dwie zwycięskie osoby. Rywalizacja w finale odbywała się zgodnie z systemem pucharowym.

W kategorii klas czwartych mistrzostwo szkoły w badmintonie zdobył Eryk Anuszkiewicz. W poziomie klas piątych po pokonaniu Oskara Derdowskiego i Pawła Bąka tytuł mistrzowski uzyskała Oliwia Gapa. Natomiast w roczniku klas szóstych mistrzostwo szkoły zdobył Dawid Grykier, pokonując w bezpośrednim pojedynku Dominikę Grochowską, na trzecim miejscu uplasował się Nikodem Dębicki.

Zainteresowanie rozgrywkami w badmintona było duże, z uwagi na fakt, że po raz pierwszy w naszej szkole takie mistrzostwa miały miejsce. Ponadto, uczniowie mogli aktywnie spędzić popołudniowy, wolny czas oraz poznać zasady i przepisy gry w badmintona. Impreza przebiegała w sympatycznej, sportowej atmosferze, która znajdzie swoje miejsce w cyklicznych rozgrywkach odbywających się w naszej szkole.

Organizacją mistrzostw i opieką nad uczniami zajęli się nauczyciele: Sławomir Pinkowski i Dariusz Bąk.

Iwona Niemczyk

O autorze

Szkoła Podstawowa w Osieku

Udostępnij:
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • Digg
  • del.icio.us
  • Blip
  • Śledzik

About the author / 

Szkoła Podstawowa w Osieku

1 Comment

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Pogoda dla Osieka

Bądź na bieżąco

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać aktualności z serwisu Osiek.net
harmonogram wywozu śmieci
harmonogram wywozu śmieci


Stomatolog

Zabolał Cię ząb? Nie martw się. Stomatolog Ewa Winnicka z Osieka znajdzie na to sposób. Pamiętaj o regularnych wizytach i higienie jamy ustnej. Zobacz więcej
stomatolog dziecięcy

Architekt Wyrzysk

Adaptacje projektów, zagospodarowanie przestrzenne, projekty nieruchomości, inwentaryzacje nieruchomości - to wszystko w firmie ADC-W Wawrzyniec Winnicki z Wyrzyska. Zobacz więcej
architekt wyrzysk

Fotograf z Osieka

Profesjonalne usługi fotograficzne w Osieku nad Notecią - śluby, chrzciny, komunie, jubileusze, portrety. Zobacz więcej
fotograf na wesele Wyrzysk

Redakcja