Sport

Biegacze z Osieka wciąż w formie. Cztery miejsca na podium w Krzyżu Wielkopolskim

0

Fenomenalny występ Natalii Kwidzińskiej podczas Biegu Niepodległości w Krzyżu Wielkopolskim. 10-letnia uczennica Szkoły Podstawowej w Osieku i reprezentantka Klubu Biegowego TSK Orzeł Osiek zajęła 3. miejsce w kategorii klas 4-6.

Natalia dystans 850 metrów pokonała w czasie 3 minuty i 20 sekund! Sukces młodej zawodniczki z Osieka jest tym większy, że rywalizowała ona ze starszymi o dwa lata dziewczynami. Co więcej tylko jedna gimnazjalistka osiągnęła lepszy czas od Natalii. Wielkie gratulacje!

krzyz-natalia

krzyz_natalia

Bardzo dobrze spisali się również starsi zawodnicy Klubu Biegowego TSK Orzeł Osiek, którzy w ośmioosobowym składzie wystartowali w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów.

Mama Natalii – Anna Kwidzińska zajęła 3. miejsce w kategorii K-30 (czas 52:55) . Również 3. miejsce, ale w kategorii K-40 zajęła Agnieszka Jankowska (czas 50:07). W kategorii M-30 trzecie miejsce zajął Marcin Starszak (czas 38:39).

Również pozostali zawodnicy klubu z Osieka zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dariusz Bąk był siódmy (czas 39:43), Michał Wajer szósty (czas 41:54), Bartłomiej Siwiak osiemnasty (czas 47:09), Monika Starszak siódma (czas 57:33) a Kamila Bąk jedenasta (czas 59:36).