Polityka

Relacja z wrześniowego spotkania sołeckiego

0
Wczoraj na sali OSP odbyło się spotkanie sołectwa Osiek nad Notecią. Najważniejszą częścią było podjęcie decyzji dotyczącej zagospodarowania środków z funduszu sołeckiego na rok 2016. Ponadto, spotkanie wizytowała Pani burmistrz, która odpowiedziała na wiele pytań ze strony mieszkańców na temat spraw bieżących.

W roku 2016 sołectwo dysponować będzie środkami w wysokości 27 000 zł. Sołtys Osieka, Pani Ewa Pawlaczyk, po uprzedniej dyskusji z radą sołecką, zaproponowała, by kwotę w całości przeznaczyć na remont budynku remizy. Jak podkreślała, konieczne jest przede wszystkim doposażenie kuchni oraz naprawa dachu. Propozycję przyjęto w głosowaniu niemal jednogłośnie. Głosy sprzeciwu opierały się na przekonaniu, że kwota, jaką dysponuje sołectwo, jest niewystarczająca na tak ambitną inwestycję. W odpowiedzi na te wątpliwości przypomniano jednak, że pieniędzy przeznaczonych na projekt będzie więcej: sołectwo przekaże 27 000 zł, ale – jak zobowiązała się Pani burmistrz Bogusława Jagodzińska – gmina również wesprze finansowo projekt kwotą ok. 20 000 zł, a ponad to, dzięki tak wysokiemu wkładowi własnemu, możliwe będzie pozyskanie dużych środków z innych zewnętrznych źródeł (lokalnych grup działania).

W swojej wypowiedzi, a także podczas odpowiedzi na pytania mieszkańców, Pani burmistrz poruszyła także szereg innych bardzo ciekawych kwestii. Dowiedzieliśmy, że inwestycją priorytetową w nadchodzącym roku, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, ma być przebudowa ulicy przy Szkole Podstawowej i zmiana organizacji ruchu. Przy szkole pojawić ma się zatoczka dla autobusów. Zmiany konsultowane były m.in. z dyrekcją placówki. Gotowy jest też projekt powiększenia parkingu przy ośrodku zdrowia.

Poruszone zostały również tematy remontu drogi na trasie Osiek-Wyrzysk oraz lokalizacji biogazowni. Jak poinformowała Pani burmistrz, Wojewódzki Zarząd Dróg obiecał renowację trasy w przeciągu 4 lat. Jeśli chodzi o biogazowanie, to inwestor, pomimo zaawansowanego etapu prac, zgodził się zmienić lokalizację inwestycji. Obiekt powstanie najprawdopodobniej w Rudzie.

Pani burmistrz odniosła się też do sytuacji Pokusy. Prace nad ponownym zagospodarowaniem budynku ciągle trwają. Niedługo opublikowany zostanie projekt – w zamyśle autorów, ważną częścią budynku ma być sala gimnastyczno-widowiskowa, z której korzystać mogliby uczniowie, ale gdzie odbywać mogłyby się też różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Budynek ma też częściowo na siebie zarabiać, mają więc znaleźć się tam także pomieszczenia dla działalności usługowej. Na razie jednak nie znamy szczegółów. O sprawie będziemy na bieżąco informować.

O autorze

Łukasz Nieroda Współredaktor serwisu Osiek.net.

Udostępnij:
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • Digg
  • del.icio.us
  • Blip
  • Śledzik

About the author / 

Łukasz Nieroda

Współredaktor serwisu Osiek.net.

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Pogoda dla Osieka

Bądź na bieżąco

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać aktualności z serwisu Osiek.net
harmonogram wywozu śmieci
harmonogram wywozu śmieci


Stomatolog

Zabolał Cię ząb? Nie martw się. Stomatolog Ewa Winnicka z Osieka znajdzie na to sposób. Pamiętaj o regularnych wizytach i higienie jamy ustnej. Zobacz więcej
stomatolog dziecięcy

Architekt Wyrzysk

Adaptacje projektów, zagospodarowanie przestrzenne, projekty nieruchomości, inwentaryzacje nieruchomości - to wszystko w firmie ADC-W Wawrzyniec Winnicki z Wyrzyska. Zobacz więcej
architekt wyrzysk

Fotograf z Osieka

Profesjonalne usługi fotograficzne w Osieku nad Notecią - śluby, chrzciny, komunie, jubileusze, portrety. Zobacz więcej
fotograf na wesele Wyrzysk

Redakcja