Edukacja i kultura

Uczniowie gimnazjum zachęcają do głosowania

0
W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią uczniowie zachęcali rodziców wchodzących na „wywiadówkę” do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich. Akcja „Młodzi głosują” organizowana jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zespół projektowy tworzą uczniowie klas II: Kamil Brzeziński, Mateusz Jastrzembski, Patrycja Lewandowska,Sławomira Stasińka i Weronika Świerczyńska. Koordynatorem projektu jest nauczyciel WOS, Damian Nieroda.

14 kwietnia uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią zachęcali rodziców do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich. Pretekstem do działania okazały się spotkania z rodzicami. Przy wejściu zespół projektowy zaopatrzony w ulotki przygotowane przez CEO przypominał rodzicom o terminie wyborów. Uczniowie nie tylko zachęcali rodziców do głosowania, ale przypominali również o tym, gdzie i w jaki sposób można oddać głos. Do rąk rodziców trafiły także ulotki przypominające uprawnienia prezydenta.

Akcję profrekwencyjną uważamy za udaną ponieważ rodzice obiecali pamiętać o wyborach.

Grupa ma przed sobą kolejne zadania. Nauczyciel przeprowadzi lekcje dotyczące urzędu Prezydenta RP dla klas II i III, natomiast uczniowie podczas godzin wychowawczych odwiedzą klasy I i szczegółowo opowiedzą o czekających ich wyborach. Przedstawią instrukcję i termin szkolnych wyborów, które organizujemy 30 kwietnia. Zespół projektowy podczas tych wyborów wcieli się w rolę komisji wyborczej.

Przypominamy, że wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7-21. Przyłączając się do akcji zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.


O autorze

Redakcja

Udostępnij:
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • Digg
  • del.icio.us
  • Blip
  • Śledzik

About the author / 

Redakcja

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Pogoda dla Osieka

Bądź na bieżąco

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać aktualności z serwisu Osiek.net
harmonogram wywozu śmieci
harmonogram wywozu śmieci


Stomatolog

Zabolał Cię ząb? Nie martw się. Stomatolog Ewa Winnicka z Osieka znajdzie na to sposób. Pamiętaj o regularnych wizytach i higienie jamy ustnej. Zobacz więcej
stomatolog dziecięcy

Architekt Wyrzysk

Adaptacje projektów, zagospodarowanie przestrzenne, projekty nieruchomości, inwentaryzacje nieruchomości - to wszystko w firmie ADC-W Wawrzyniec Winnicki z Wyrzyska. Zobacz więcej
architekt wyrzysk

Fotograf z Osieka

Profesjonalne usługi fotograficzne w Osieku nad Notecią - śluby, chrzciny, komunie, jubileusze, portrety. Zobacz więcej
fotograf na wesele Wyrzysk

Redakcja