Edukacja i kultura

Padł rekord odwiedzin w bibliotece

0

Z okazji Dnia Bicia Rekordów, przypadającego 12 listopada, biblioteka publiczna w Osieku nad Notecią przeprowadziła akcję pod nazwą: „Bijemy rekord odwiedzin w bibliotece”. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa oraz popularyzację biblioteki, jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego społeczności.

Tego dnia osiecką bibliotekę publiczną odwiedziło mnóstwo osób. Nie zabrakło dzieci, młodzieży i dorosłych. Największą liczbę stanowili uczniowie z pobliskiej szkoły podstawowej. Progi biblioteki przekroczyło kolejno aż osiemnaście klas, którym udzielono ogólnych informacji bibliotecznych.

W sumie biblioteka publiczna w Osieku nad Notecią dnia 12 listopada 2015r. odnotowała ponad czterysta odwiedzin. Tego dnia do naszej placówki wybrało się dokładnie 416 osób.

Nasza akcja spotkała się z ogólną aprobatą lokalnej społeczności. Warto dodać, iż omawiana akcja była wynikiem spontanicznego działania, bo przecież najlepsze pomysły są zawsze spontaniczne. I tak było w tym przypadku. Akcję wspierali między innymi: dyrekcja miejscowej szkoły podstawowej – pan Jacek Wiśniewski i pani Henryka Trojanowska-Białczak oraz grono pedagogiczne, sołtys Osieka nad Notecią pani Ewa Pawlaczyk oraz radna pani Teresa Pinkowska. Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie i współpracę, przede wszystkim jednak dziękujemy naszym czytelnikom.

Cieszy nas osiągnięty wynik odwiedzin w bibliotece a tym samym stawia przed nami nowe wyzwania. Co prawda nasz rekord odwiedzin w bibliotece nie trafi do Księgi Rekordów Guinnessa, znajdzie się za to w innej księdze, mianowicie w kronice biblioteki. I choć omawiana akcja dobiegła końca, to drzwi biblioteki są otwarte dla każdego zainteresowanego.

 

Filia biblioteczna

w Osieku nad Notecią

O autorze

Szkoła Podstawowa w Osieku

Udostępnij:
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • Digg
  • del.icio.us
  • Blip
  • Śledzik

About the author / 

Szkoła Podstawowa w Osieku

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Pogoda dla Osieka

Bądź na bieżąco

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać aktualności z serwisu Osiek.net
harmonogram wywozu śmieci
harmonogram wywozu śmieci


Stomatolog

Zabolał Cię ząb? Nie martw się. Stomatolog Ewa Winnicka z Osieka znajdzie na to sposób. Pamiętaj o regularnych wizytach i higienie jamy ustnej. Zobacz więcej
stomatolog dziecięcy

Architekt Wyrzysk

Adaptacje projektów, zagospodarowanie przestrzenne, projekty nieruchomości, inwentaryzacje nieruchomości - to wszystko w firmie ADC-W Wawrzyniec Winnicki z Wyrzyska. Zobacz więcej
architekt wyrzysk

Fotograf z Osieka

Profesjonalne usługi fotograficzne w Osieku nad Notecią - śluby, chrzciny, komunie, jubileusze, portrety. Zobacz więcej
fotograf na wesele Wyrzysk

Redakcja